Minden, ami társasjáték

2022. május 09. 21:26 - DiceandCards

Kooperatív társasjátékok - 2. rész

Hello Mindenki!

az-utolso-erod.jpgAntoine Bauza Az utolsó erőd című kooperatív társasjátéka a Ghost Stories újra csiszolt verziója, fantasy köntösbe öltöztetve. Azt kell elöljáróban mondanom, hogy ez az új változat sokkal felhasználó barátabb.  Értem ez alatt azt, hogy Az utolsó erődben már tudtok nyerni. :) Igaz, a győzelem itt sem lesz egyszerű, de kellő összedolgozással, kis szerencsével, megizzadva ugyan, de örülhettek a végén. De miről is szól ez a játék?

A játékosok egy háromszor-hármas „táblán” mozogva néznek szembe a négy irányból érkező veszedelemmel. Célunk egyrészről az, hogy túléljük a horda ostromát, illetve, még azelőtt legyőzzük a sereget kísérő hadurat, hogy az erőd harmada a gonosz befolyása alá kerülne. Ezen kívül egészségi állapotunkat is figyelnünk kell, ugyanis ha egyikünk életét veszti, a játéknak azonnal vége. Valamint, ha a hadurat nem sikerül legyőznünk a húzópakli elfogyása előtt, a játék akkor is vereséggel ér véget. Mondhatnám, hogy a klasszikus szentháromság figyelhető meg ennél a kooperatív játéknál is, vagyis csak egyféleképp nyerhetünk, viszont háromféleképpen is elveszíthetjük a játékot. Ki kell emelnem a társasjáték gyönyörűen illusztrált részletgazdagságát. A fantasy hangulat abszolút átjön, mind a figurák, mind a kártyák, mind a 9 lapból álló játéktábla által. Külön öröm, hogy nem sima bábukkal játszunk, mint pl. a Pandemicben, hanem részletesen kidolgozott, kifesthető figurákkal, de még a segédeszközök is (pl. háló, zászlótartó) szépen kidolgozottak. Ezért ár/érték arányban abszolút nyerő játékról beszélhetünk. Nyolc hős közül választhatunk, a képességeik egész jók, jól balance-oltak. A hordapakli 50 szörnykártyája lehetett volna több is, és játékonként került volna be az X db-ból 50, így a játékok még változatosabbak lettek volna. A 10 db hadúrból is készülhetett volna mondjuk kétszer annyi. De ez magánvélemény! Mivel a harcok kockadobással dőlnek el, és ha egyszerre két szörnyet is támadhatsz, így el kell döntened még a dobás előtt, hogy melyikkel akarsz megküzdeni (háziszabály, ha könnyebbé akarjátok tenni ezt a stresszes játékot, az után dönts, melyik szörnyet akarod legyőzni, miután dobtál :)), így a szerencsefaktor nem kicsi, de az erőd lapkáinak + a karaktereknek a képességei ezt némileg kiegyenlítik. Gondolkodásra, előre tervezésre szükség lesz, ha nyerni akartok. Itt a lesz-majd-ahogy-lesz, nem fog működni. S végezetül a fekete kocka: ha van igazán gonosz dolog ebben a játékban, akkor az ez. Van egy üres oldala, ha azt kidobod, mondj el 10 Miatyánkot minimum, mert ha nem azt dobod ki, akkor…nos, akkor biztos, hogy valami nagyon rossz fog történni veletek, amit nagyon, de nagyon nem akartatok.

Kooperatív játékokat, fantasy témát kedvelőknek abszolút ajánlott. Ha nem lesz 200 a pulzusod attól, hogy 10 partiból csak 1-2-t nyertek, és közben élvezni fogod magát a játékot, akkor Az utolsó erőd a te játékod lesz, minden más esetben tegyél vele egy próbát, mielőtt megvennéd.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://diceandcards.blog.hu/api/trackback/id/tr4617827643

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Minden, ami társasjáték
süti beállítások módosítása